Запровадження воєнного стану в 10 областях країни призведе до додаткового тиску на курс гривні, однак глибокої девальвації національної валюти не відбудеться, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"За відсутності додаткових економічних і політичних шоків, своєчасної і зваженої курсової корекційної політиці Нацбанку курс найближчим часом закріпиться в районі позначки 28 грн / $ 1", - сказав директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний.

При цьому він додав, що введення воєнного стану може викликати короткострокове посилення ситуативних дисбалансів попиту і пропозиції валюти. Але якщо ситуацію на міжбанку контролює регулятор, беручи участь в торгах різними інструментами і нівелюючи пікові дисбаланси, то ажіотажні настрої готівкового ринку підсилюють спекулятивну складову і створюють ефект саморозкручуваній спіралі.

У той же час, зазначив О.КУРІННИЙ, більш вагомими факторами, що впливають на курсову динаміку, є цінові тренди на ключові товари українського експорту (зернові і металопродукцію) і імпорту (енергоносії), інфляційні і девальваційні настрої бізнесу і населення, а також хід співпраці з МВФ, який має досвід фінансової допомоги країнам, на території яких проходили військові конфлікти.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що якщо протягом тижня НБУ не вийде на міжбанк з підтримкою курсу гривні, то національна валюта може подешевшати до кінця тижня до 29 грн / $ 1.

"Якщо протягом тижня НБУ не вийде на міжбанк, то національна валюта може подешевшати до кінця тижня до 29 грн / $ 1. Але глибокої девальвації не буде - середньорічний курс за підсумками року не перевищить позначку в 29,3 грн / $ 1 (29,3 грн / $ 1 - показник середньорічного курсу гривні, закладеного до держбюджету-2018- ІФ). Після скасування воєнного стану гривня почне зміцнюватися ", сказав банкір.

Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло зазначила, що НБУ має достатньо інструментів для підтримки курсу гривні і не допустить різкої девальвації.

"Найближчим часом волатильність курсу гривні істотно підвищиться в зв'язку з введенням воєнного стану, але НБУ володіє широким спектром інструментів і достатнім обсягом резервів, щоб утримати курс гривні від різкої девальвації. Малоймовірно, що курс гривні до кінця поточного року подолає позначку в 30 грн / $ 1 ", - сказала Г.Хейло.


27 листопада 2018

купівля продаж
USD 27.8 28.1
EUR 31.4 32
RUB 0.38 0.42