Національний банк України в серпні може зберегти облікову ставку на рівні 12,5%, так вважає Голова правління «РВС Банку» Владислав Кравець.

 

"НБУ може знизити облікову ставку до кінця року до 10-10,5%, наблизивши її до прогнозного рівня інфляції в 2017 році на рівні 9,1%. Зниженню облікової ставки буде, у тому числі, сприятиме надходження валюти в країну за рахунок експорту сільськогосподарської продукції, що дозволить скоротити сезонні курсові коливання восени. Зняття обмежень для іноземних інвесторів на повернення дивідендів в рамках лібералізації валютного ринку створює сприятливі умови для надходження валюти в країну від іноземних інвесторів.

 

Разом з тим, в серпні НБУ, швидше за все, прийме рішення зберегти облікову ставку на рівні 12,5% для більш точної оцінки темпів інфляції та макроекономічних показників за підсумками семи місяців.

 

Незважаючи на те, що облікова ставка в серпні може зберегтись на нинішньому рівні, депозитні ставки продовжать поступове зниження – з 14-15% річних у гривні, прагнучи до рівня поточної облікової ставки", - розказав Владислав Кравець.

 

НБУ в останній раз знизив облікову ставку з 13% до 12,5% річних в травні 2017 року.


02 серпня 2017

З 2018 року банки почнуть активізувати автокредитування в сегменті купівлі нових автомобілів "Банки не зможуть в 2018 році наростити портфель кредитування корпоративного сектора, оскільки залишається невирішеним питання як очистити портфелі банків та портфелі позичальників від токсичних активів, які з'явилися в період кризи, а також у зв'язку з анексією Криму та проведенням АТО на Донбасі. У той же час в наступному році буде значно активніше розвиватися роздрібне кредитування, драйверами його зростання стануть споживче кредитування і кредитування малого і середнього бізнесу. Питома вага споживчих кредитів і кредитів мало у і середньому бізнесу в роздрібному кредитному портфелі банків може зрости в 2018 році на чверть від нинішнього рівня", - розказав Голова Правління «RwS bank» Владислав Кравець.
Читати всі новини
купівля продаж
USD 27.2 27.4
EUR 32 32.4
RUB 4.1 4.5