"Банки не зможуть в 2018 році наростити портфель кредитування корпоративного сектора, оскільки залишається невирішеним питання як очистити портфелі банків та портфелі позичальників від токсичних активів, які з'явилися в період кризи, а також у зв'язку з анексією Криму та проведенням АТО на Донбасі. У той же час в наступному році буде значно активніше розвиватися роздрібне кредитування, драйверами його зростання стануть споживче кредитування і кредитування малого і середнього бізнесу. Питома вага споживчих кредитів і кредитів мало у і середньому бізнесу в роздрібному кредитному портфелі банків може зрости в 2018 році на чверть від нинішнього рівня", - розказав Голова Правління «RwS bank» Владислав Кравець.

 

За його оцінкою, з 2018 року банки почнуть активізувати автокредитування в сегменті купівлі нових автомобілів, тоді як кредитування покупки вживаних авто може зупинитися - залишається невирішеною проблема з завезеними в Україну автомобілями на європейській реєстрації.

 

Банкір вважає, що в цілому макроекономічне середовище в наступному році буде турбулентним в зв'язку зі стартом передвиборчої компанії. "Багато рішень, які будуть реалізовуватися в наступному році через державні банки, можуть мати не ринкову спрямованість. Старт приватизації державних банків буде сприяти зміцненню банківської системи", - додав він.

 

За оцінкою Владислава Кравця, ВВП в 2018 році може зрости до 3%, а середньорічна інфляція зменшитися до близько 6%, що створить передумови для подальшого зростання кредитування. "Основною умовою суттєвого нарощування кредитування у всіх сегментах є підвищення кредитного рейтингу країни і можливість виходу банків на зовнішні ринки позик. На жаль, це малоймовірно 2018 році, тому джерелом припливу ресурсів в банки будуть кошти фізичних осіб і корпорацій, а також державного сектора", - додав Владислав Кравець.


06 грудня 2017

купівля продаж
USD 27.85 28.15
EUR 31.4 32
RUB 0.38 0.42