• +38 (044) 496 25 43
  • ru uk en

Намір Національного банку України в перспективі розпочати надавати комерційним банкам п'ятирічні кредити рефінансування з плаваючою процентною ставкою на процентних тендерах, що передбачено "Основними принципами грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу", буде сприяти економічному зростанню, вважає Голова Правління «RwS bank»  Владислав Кравець.

 

"Ідея Національного банку на часі і правильна, оскільки в економіці в даний час не вистачає довгих ресурсів. Дуже важливо, що б ті ресурси, які НБУ увіллє в банківську систему, пішли виключно на підтримку українського товаровиробника і щоб ці гроші були обмежені будь-якими можливостями виведення за кордон, щоб уникнути тиску на курс і на інфляцію. Програма цільових кредитів рефінансування повинна стати важливим елементом в добре продуманій цілісній конструкції, спрямованої на створення інноваційної швидкозростаючої економіки", - сказав Владислав Кравець.

 

За його оцінкою, найбільш оптимальним і доцільним є вкладання цих коштів у житлове будівництво виключно для розвитку первинного ринку. "Таким чином банки через отримання цільових довгих кредитів зможуть видавати аналогічні за термінами кредити фізичним і можливо навіть юридичним особам, які в подальшому будуть інвестувати ці гроші в будівництво житла. При цьому терміни кредитування і терміни повернення і освоєння цих грошей будуть приблизно однаковими. Розвиток іпотеки буде відповідно давати стимул до розвитку суміжних галузей", - сказав Владислав Кравець.

 

Банкір вважає, що цільові кредити також доцільно надавати для вітчизняних проектів в сфері автомобілебудування і виробництва сільськогосподарської техніки. "В даному випадку повинні бути чітко прописані критерії, згідно з якими покупка автомобілів або сільгосптехніки повинна відбуватися виключно в українського товаровиробника і виключно з певним обсягом локації виробництва комплектуючих для цієї техніки, наприклад, 60-80%", - сказав він.

 

Третім напрямком використання таких цільових ресурсів могло б стати літакобудування, вважає Владислав Кравець. "Таке цільове фінансування стимулювало б розробку нових моделей літаків, як вантажних, так і пасажирських. Одночасно з таким цільовим інвестуванням грошей в авіаційну промисловість було б доцільно розробити програму для українських авіакомпаній з придбання літаків українського виробництва для внутрішніх локальних авіарейсів", - зазначив він.


02 жовтня 2017

«RwS bank» розпочав випуск чіпованих карт «ПРОСТІР» «RwS bank» оголосив про початок емісії платіжних карт Національної платіжної системи «ПРОСТІР» з чіпом міжнародного стандарту EMV CPA. Співробітниками УКРКАРТ і НБУ в найкоротші терміни, була проведена сертифікація чіпових карт НПС «ПРОСТІР», ініційована Банком. Карти виготовлені на підприємстві «Поллі-Сервіс» з використанням чіпового продукту Liger CPA. Підготовку чіпових даних здійснює УКРКАРТ.
Читати всі новини
купівля продаж
USD 26.5 26.85
EUR 31.4 31.8
RUB 4.2 4.58