Монету номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року виводять з обігу

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути платіжним засобом при здійсненні готівкових розрахунків.
 
Що робити зі старими монетами та банкнотами?
 
Від 1 жовтня усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня здати до кас банків України для зарахування на рахунки.
 
Водночас українці зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:
 
  • в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;
  • у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.
 
Що ще вилучають з обігу?
 
Нацбанк від 1 жовтня розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року — золотистого кольору. Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг.
 
Проте ними можна буде розраховуватися, а обмінювати їх не треба.
 
У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці.