Роз’яснення щодо здійснення платежів у зв’язку із введенням в дію закону про фінансовий моніторинг

Шановні клієнти!

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового ураження» з 28 квітня 2020 року набрали чинності нові вимоги для здійснення платежів.

Звертаємо вашу увагу, на те що нові вимоги не поширюються на більшість звичайних операцій з переказу коштів на оплату житлово-комунальних послуг, з метою погашення заборгованості за кредитом, зі здійснення податкових платежів і зборів, штрафних санкцій до бюджетів і Пенсійного фонду та жодним чином не вплинуть на можливість розрахунків картками в торгівельній мережі. Також вимоги фінансового моніторингу не поширюються на перекази готівкою в межах України, якщо сума переказу менше 5 тис. грн.

У звязку з нововведеннями, для вашої зручності надаємо відповіді на найпопулярніші запитання:

Чи потрібно проходити додаткову ідентифікацію?

 • Існуючим клієнтам"RwSbank" не потрібно спеціально проходити додаткову ідентифікацію чи подавати до банку додаткові документи. При оформленні договору на обслуговування банк уже ідентифікував Вас, як клієнта.
 • "RwSbank" стежить за тим, щоб клієнти вчасно проходили процедуру актуалізації раніше наданих до банку даних. При необхідності актуалізації даних Ви отримаєте відповідне повідомлення. Самостійно звертатися в банк потрібно у разі, якщо відбулися зміни Ваших даних, раніше наданих до банку.

Чи потрібно надавати документи на підтвердження походження коштів?

 • Банк зобов’язаний уточнювати джерело походження коштів, якщо сума операцій складає 400 тис. грн і більше (раніше ліміт складав 150 тис. грн).
 • Звітувати про джерело походження коштів, якщо сума не перевищує 400 тис. грн не потрібно у разі, коли банк розуміє, що операції відповідають фінансовим можливостям клієнта. 

Якщо сума платежу перевищує 400 тис. грн, але клієнт не може підтвердити джерело походження коштів?

 • Банк фіксує рух безготівкових коштів клієнта, а отже має часткове уявлення про його фінансову історію. На основі цих даних а також інформації про рівень доходів, наданої клієнтом під час укладання договору на обслуговування, банк робить висновки, фінансові операції на які суми є звичними та допустимими для клієнта. Якщо банк розуміє, що сума фінансової операції відповідає фінансовим можливостям клієнта, банк схвалить операцію без додаткових документів.

Як проводити готівкові перекази через касу?

 • Щоб провести готівковий переказ клієнту потрібно звернутися у відділення банку. При собі потрібно мати паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу.
 • Якщо сума готівкового переказу перевищує 400 тис. грн і платник не був раніше ідентифікований банком, банк зобов’язаний здійснити належну перевірку платника, в тому числі з’ясувати джерело походження коштів  при здійсненні аналізу відповідності фінансової операції наявній у банка інформації про діяльність клієнта. Клієнту запропонують заповнити коротку анкету та попросять надати підтверджуючий документ (довідку про доходи, документ, що засвідчує отримання спадщини, договір купівлі/продажу тощо).

Як проводити готівкові перекази через платіжні термінали (ПТКС)?

 • Готівкові перекази через ПТКС на суму до 5 тис. грн не потребують ідентифікації платника – порядок оплати платежів у межах цього ліміту не змінюється.

Як оплачувати комунальні послуги?

 • Для тих клієнтів, які оплачували комунальні платежі та послуги зв’язку у мобільному додатку чи веб-версії онлайн-банкінгу, процедура оплати залишиться без змін незалежно від суми оплати.
 • Клієнти, які сплачували комунальні платежі та послуги зв’язку через каси банку чи термінали самообслуговування, можуть і далі продовжувати це робити – ідентифікація платника комунальних послуг не потрібна.

Як проводити безготівкові перекази?

 • Умови проведення безготівкових переказів для клієнтів "RwSbank" з картки на картку, з картки на рахунок або з рахунку на рахунок "RwSbank" xb інших банків залишаються без змін.
06/05/2020